|  | 

Felietony

Listwy przypodłogowe Dekorplanet

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Elementy przeznaczone do wykańczania domów i mieszkań często kojarzymy wyłącznie z funkcją typowo dekoracyjną. A przecież żaden z tych elementów nie może być jedynie „ładny”. To normalne, że od wszystkich rzeczy, które umieszczamy w pomieszczeniach, oczekujemy jakiejś wyższej wartości wizualnej, jednakże nie może być ona naszym priorytetem, czyli nie możemy stawiać jej wyżej od praktyczności. Gdyby listwy przypodłogowe Dekorplanet miały być wyłącznie kolejną ozdobą naszych wnętrz, raczej nikt by ich teraz nie stosował, zwłaszcza że powoli odchodzimy od używania elementów czysto dekoracyjnych, które niczego więcej nie wnoszą. Przypodłogówki odgrywają jednak wiele różnych ról w tym samym czasie. A są to role bardzo ważne.

Za sprawą listew przypodłogowych ukrywamy przecież różnego rodzaju przerwy i szczeliny, których raczej nie chcemy pokazywać, a które wolimy czymś zasłonić. Zabezpieczamy te miejsca przed uszkodzeniami, czyli np. przed uszczerbkiem ściany w przypadku gdybyśmy niechcący zahaczyli o nią odkurzaczem albo uszkodzili ją w wyniku przesuwania mebli. Listwy mogą też osłaniać fragmenty ścian przed zabrudzeniem, będącym następstwem np. mycia podłogi zwykłym ręcznym mopem. Są to te najważniejsze powody, dla których trzeba je zastosować w każdym mieszkaniu.

listwy-przypodlogowe-dekorplanet

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Wykończenia mieszkań pod klucz w Warszawie

    Wykończenia mieszkań pod klucz w Warszawie

    Wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie to coraz bardziej popularna usługa, zwłaszcza wśród osób, które chcą wygodnie i szybko zamieszkać w swoim nowym lokum bez konieczności samodzielnego aranżowania wnętrz. Usługa polega na tym, że firma wykończeniowa odpowiada za całość prac remontowych i wyposażenia mieszkania, od wstępnego projektu aż po ostateczne dostarczenie kluczy do gotowego mieszkania.

  • Piece Beretta Warszawa

    Piece Beretta Warszawa

    Pistolet Beretta jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów broni na świecie. Firma Beretta została założona w 1526 roku w Italii i od tego czasu produkuje wysokiej jakości broń dla wojsk, policji i osób prywatnych. W Polsce firma Beretta jest obecna od 1991 roku i jest znana jako Beretta Warszawa. W ofercie Beretta Warszawa