|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Cyklinowanie bezpyłowe

Jak odnowić stary parkiet przy niewielkim budżecie bez wymiany ściemniałych klepek?

Drewniane parkiety w wielu polskich mieszkaniach mają nieraz dziesiątki lat. Wiele osób nie chce wymieniać ich na panele, gdyż parkiet jest najlepszym rozwiązaniem. Po tylu latach jednak często nie wygląda on estetycznie, a zmorą są często pociemniałe klepki. Tych nie trzeba jednak wymieniać, a parkietowi można dać drugie życie, wynajmując odpowiednią firmę.

Chcąc doprowadzić parkiet do świetnego stanu, najpierw trzeba go wycyklinować, a więc wyszlifować, co usunie wiele zanieczyszczeń i przyciemnień. Zdecydowana większość klepek po cyklinowaniu będzie wyglądała pięknie.

Popularne jest dziś cyklinowanie bezpyłowe, które wykonywane jest szlifierką z wbudowanym odkurzaczem, dzięki czemu nie trzeba się przejmować sprzątaniem po zabiegu.

W miejscach, gdzie znajdują się większe szczeliny, parkiet można uzupełnić specjalną masą, która szybko wysycha. Proces ten przeprowadzany jest razem z samym cyklinowaniem.

Niestety, czasem samo szlifowanie nie jest w stanie rozjaśnić przyciemnionych klepek, na które wcześniej rozlewała się woda i inne płyny. W takim przypadku warto zastosować ciemny lakier. Podłogę po cyklinowaniu i tak powinno się polakierować, a dostępne dziś lakiery w ciemnych kolorach pomagają zamaskować wszelkie ciemniejsze obszary podłogi, nie będąc drogimi.

Zastosowanie kolorowych lakierów jest o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wymiana klepek, dając jednocześnie wspaniały efekt.

cyklinowanie-bezpylowe

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Fotowoltaika Legionowo

    Fotowoltaika Legionowo

    Fotowoltaika w Legionowie jest coraz bardziej popularna jako sposób na pozyskiwanie energii ze słonecznej. Dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, mieszkańcy miasta mogą generować własną, czystą i nieodnawialną energię, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla ich portfela. Fotowoltaika jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel i ropa. W Legionowie coraz więcej

  • Gdzie przydadzą się rolety dzień noc?

    Gdzie przydadzą się rolety dzień noc?

    Rolety dzień noc są bardzo praktycznym i estetycznym rozwiązaniem, które można zastosować w wielu różnych pomieszczeniach. Najczęściej są montowane w sypialniach, salonach i pokojach dziecięcych, ale z powodzeniem mogą być stosowane również w kuchniach, łazienkach czy pokojach gościnnych. Rolety dzień noc charakteryzują się unikalnym systemem, w którym specjalne płaty materiału przesuwają się jeden nad drugim,